Auto zastępcze

Auto zastępcze gdańsk

Oferujemy również możliwość wypożyczenia auta zastępczego na czas naprawy twojego samochodu. Polskie prawo reguluję sytuację, w których kierowca może skorzystać z takiej usługi, a ubezpieczyciel ma obowiązek zwrócić koszt wynajęcia zastępczego auta.

Warto zapoznać się z warunkami jakie muszą zostać spełnione, aby przysługiwało Ci auto zastępcze ze zwrotem kosztów:

korzystasz z samochodu służbowego gdyż jest ono niezbędne do prowadzenia działalności gospodarczej
• dojeżdżasz do pracy, bądź na rehabilitację po zaistniałej kolizji i nie możesz korzystać z transportu publicznego
• kolizja wynikła z błędu drugiego kierującego, a nie Twojego

Aby otrzymać zwrot kosztów za korzystanie z auta zastępczego należy przedstawić stosowne dokumenty świadczące o tym, że brak samochodu wywoła straty finansowe lub niekorzystnie wpłynie na zdrowie. Musisz również dostarczyć podpisane oświadczenie z uzasadnieniem konieczności korzystania z samochodu zastępczego do firmy ubezpieczeniowej, w której ma wykupioną polisę sprawca kolizji.

Przy załatwianiu formalności pamiętaj o doprecyzowaniu okresu najmu auta. To Ty – jako poszkodowany - decydujesz jak długo będziesz musiał z niego korzystać – bazując na tym, w jakim stanie jest twój własny samochód i kiedy zostanie wypłacone właściwe odszkodowane za starty poniesione w wypadku bądź kolizji.

Nasza firma dysponuje własnymi samochodami, jak również mamy umowy z innymi firmami, dzięki czemu w łatwy i szybki sposób zorganizujemy dla Ciebie auto zastępcze. Pomożemy również w przygotowaniu stosownych dokumentów.

Szybki kontakt


Jeśli pilnie chciałbyś skorzystać z naszych usług – na przykład w przypadku natychmiastowej konieczności przedłużenia OC - a nasze biuro jest już oficjalnie nieczynne – nic straconego!

Bardzo chętnie umówimy się na dodatkowy termin, po godzinach urzędowania placówki. Prosimy tylko o wcześniejszy telefon - w godzinach pracy biura – abyśmy mogli się przygotować.

514 514 502

Autoteka

Zadzwoń do nas