Pytania i odpowiedzi

1Kiedy przepadają zniżki w OC?
W sytuacji gdy przez jakiś czas nie posiadasz samochodu, a co za tym idzie masz przerwę w ubezpieczeniu OC, możesz stracić dotychczasowe zniżki. Wysokość utraconych zniżek zależy od Towarzystwa Ubezpieczeniowego, dlatego decydując się na ofertę, warto również sprawdzić jakie zasady decydują o stracie zniżek w ubezpieczeniu OC w przypadku przerwy.
2Czy mogę korzystać z OC poprzedniego właściciela samochodu?
Jeśli poprzedni właściciel przekazał ci aktualną polisę OC – również ty możesz z niej korzystać. Należy jednak pamiętać o tym, aby terminowo przedłużyć polisę. Ten obowiązek należy już do nowego właściciela. Istnieje również możliwość zmiany Ubezpieczyciela, jeśli nie jesteś zadowolony z dotychczasowych warunków. Zapraszamy wtedy udać się do naszej placówki z przygotowaną pisemną rezygnacją, a my pomożemy ci wybrać korzystniejszą dla ciebie opcje.
3Jakie są korzyści z wykupienia polisy AC?
W przypadku gdy twoje auto zostanie uszkodzone w wyniku stłuczki, wypadku, bądź kradzieży polisa AC pozwoli ci pokryć koszty naprawy lub zrekompensuje poniesione straty. To rodzaj dobrowolnego ubezpieczenia, jednak chcąc uniknąć nieplanowanych wydatków, które w przypadku nawet niewielkiego uszkodzenia auta – bywają bardzo wysokie, warto w takie ubezpieczenie zainwestować.
4Czy jest możliwość automatycznego wznowienia ubezpieczenia OC?
W tej chwili polisa OC jest automatycznie wznawiana w chwili jej wygaśnięcia po 12 miesiącach. Jednak Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów pracuje obecnie nad zniesieniem tej procedury planując wprowadzenie zmian w ustawie o ubezpieczeniach obowiązkowych. Warto więc być na bieżąco i sprawdzić czy twoje OC jest wciąż ważne.
5Czy mogę ubiegać się o zwrot kosztów wynajmu auta zastępczego z ubezpieczenia OC sprawcy wypadku/kolizji?
Ubezpieczyciel sprawcy wypadku/kolizji jest zobligowany do zwrócenia pokrzywdzonemu koszt wynajęcia auta zastępczego. Musisz jednak przedstawić odpowiednią dokumentację, która wykaże, że korzystanie z samochodu jest niezbędne i jego brak może skutkować stratami finansowymi lub zdrowotnymi. W zakładce Auto Zastępcze [link do zakładki] znajdziesz więcej informacji na ten temat.
6Czy można wykupić ubezpieczenie AC dla samochodu, które ma więcej niż 10 lat?
Niestety, nie wszystkie Towarzystwa Ubezpieczeniowe mają w swojej ofercie ubezpieczenie AC przeznaczone dla samochodów, których staż wynosi więcej niż 10 lat. Aby nie spędzać zbyt wiele czasu na przeglądaniu po kolei wszystkich ofert – zapraszamy do naszej placówki, gdzie szybko znajdziemy oferty AC dla twojego samochodu i pomożemy ci wybrać najlepszą.
7Jak rozkłada się odpowiedzialność za samochód w przypadku, gdy korzysta z niego kilku kierowców?
Często zdarza się tak, że z jednego samochodu korzysta kilku kierowców. Przy zawieraniu ubezpieczenia warto o tym wspomnieć i podać kto będzie użytkownikiem samochodu. Towarzystwo powinno wiedzieć, czy na przykład będzie to osoba, która ma prawo jazdy od niedawna. Może się to oczywiście wiązać z tym, że składka na ubezpieczenie będzie wyższa. Nie wspominając jednak o innych osobach mogących kierować autem, w przypadku gdy dojdzie do wypadku z czynnym udziałem takiej osoby – musimy się liczyć z tym, że Ubezpieczalnia będzie chciała wypłacić nam niższe odszkodowanie.
8Dlaczego warto wykupić ubezpieczenie Assistance?
Największą zaletą tego ubezpieczenia jest szybkość podjęcia działań, które pomogą w rozwiązaniu problemu. Dzięki Assistance nie musimy działać na własną rękę - a często w momencie jakieś awarii czy kolizji jesteśmy zbyt zdezorientowani i zestresowani. Ten rodzaj ubezpieczenia zapewnia natychmiastową pomoc.
9Jakie kroki należy podjąć w przypadku zakupu niezarejestrowanego samochodu?
Należy pamiętać, że w przypadku zakupu samochodu, który nie posiada ważnej polisy OC – należy wykupić ją niezwłocznie w dniu rejestracji samochodu. Ubezpieczenie OC jest obowiązkowe i regulowane prawnie. Każda osoba posiadająca samochód musi ją posiadać. Brak ważnego OC skutkuje dotkliwymi karami finansowymi. Pamiętaj! Jeśli nie jesteś zadowolony ze swojej dotychczasowej polisy – możesz ją zmienić. Zapraszamy do nas – pomożemy wybrać najlepszą dla ciebie opcję ubezpieczenia.

Szybki kontakt


Jeśli pilnie chciałbyś skorzystać z naszych usług – na przykład w przypadku natychmiastowej konieczności przedłużenia OC - a nasze biuro jest już oficjalnie nieczynne – nic straconego!

Bardzo chętnie umówimy się na dodatkowy termin, po godzinach urzędowania placówki. Prosimy tylko o wcześniejszy telefon - w godzinach pracy biura – abyśmy mogli się przygotować.

514 514 502

Autoteka

Zadzwoń do nas